Haber

Tekirdağ’dan biraz kısa

Ergene Kaymakamlığı şehit aileleri ve gaziler onuruna iftar yemeği düzenledi.

İlçede bir restoranda düzenlenen iftar programında Kaymakam Mehmet Emin Taşçı, konukları tek tek selamlayarak sohbet etti.

Kaymakam Taşçı, iftar yemeğinde şehit ailesi, gazi ve yakınlarının yanında olmaktan mutluluk duyduğunu söyledi.

Ramazan ayının hayırlara vesile olmasını dileyen Taşçı, “Bize emanet edilen şehit ve gazilerimizin aileleriyle bir arada olmaktan onur ve gurur duyuyorum. Mübarek Ramazan ayının güzelliklerini paylaşmak da çok güzel bir duygu. Ramazan seninle aynı sofranın etrafında.” söz konusu.

İftar programına Belediye Başkanı Rasim Yüksel, 66’ncı Mekanize Piyade Tugay Komutanı Tuğgeneral Şefik Atak, Garnizon Komutanı Albay Bülent Kasım ve Çorlu Cumhuriyet Başsavcısı Bilgehan Yücel de katıldı.

Ergene Belediyesi yemek dağıtıyor

Ergene Belediyesi Ramazan ayında vatandaşlara yönelik düzenlemeleri esas alıyor.

Belediye Başkanı Rasim Yüksel, yaptığı açıklamada, meclis üyeleri ile Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’ne bağlı grupların gerçekleştirdiği yemek dağıtım çalışmalarının bir kısmına katılarak, vatandaşların taleplerini dinlediğini söyledi.

Gıda dağıtım çalışmalarında hiçbir mahalleyi diğer mahalleden ayırmadıklarını belirten Yüksel, vatandaşlar arasında da ayrım gözetmeden dağıtım yaptıklarını kaydetti.

Bu programın önümüzdeki yıllarda da devam edeceğini belirten Yüksel, “Birlikte ibadet ettiğimiz, ekmeğimizi paylaştığımız, aynı sofra etrafında toplandığımız on bir ayın sultanı Ramazan ayına kavuşmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Ergene olarak. Belediyemiz her yıl olduğu gibi bu yıl da ilçemizin tüm mahallelerinde sevgi var, sofralarımızı kurarak halkımızla bir araya geleceğiz” dedi. söz konusu.

demirozuhaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu