Haber

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu TEKNOFEST 2023’ü ziyaret etti

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, TEKNOFEST 2023’ü ziyaret etti.

Atatürk Havalimanı’nda düzenlenen TEKNOFEST 2023’te İçişleri Bakanlığı standını ziyaret eden Soylu, basın mensuplarına, daha çocukken okula çeşitli meyveler ve el işleri getirerek Yerli Malı Haftası’nı kutladıklarını anlattı.

Türkiye’nin büyüdüğünü ve geliştiğini belirten Soylu, “Türkiye artık Yerli Malı Haftası’nı böyle kutluyor. Sanayi, teknoloji ve bilişimle kutluyor. Hamdolsun TEKNOFEST’e de Selçuk Bayraktar’a da, Haluk Bayraktar’a da, buna da çok teşekkür ediyoruz. Türkiye’ye bu vizyonu veren Başkanımız T3 Vakfı ve her biri.” söz konusu.

TEKNOFEST’te sadece yerli ve milli ürünlerin sergilenmediğini belirten Soylu, “Türkiye’nin kendine güvenen nesillerinin, gençlerinin ve gelecek nesillerinin özgüvenlerini kaybetmeden geleceğe doğru atacakları güçlü adımlar burada yeşeriyor. bundan daha büyük bir memnuniyet nesillerimiz için değil Türkiye için değil Türkiye TEKNOFEST’le sanayisiyle bilişimiyle teknolojisiyle ve en önemlisi gençleriyle Türk Yüzyılının kapılarını aralıyor.” dedi.

TEKNOFEST alanına giderken onbinlerce araçla karşılaştıklarını kaydeden Soylu, “İstanbul’dan ve ülkemizin dört bir yanından gelen herkes buraya bir gençle koşuyor. Türkiye’nin yeni ve güçlü yüzü bu. Türkiye’nin örnek yüzü.Türkiye’nin Asrını Devam ettiren bu yolda yürümeye devam edin.” sözlerini kullandı.

Soylu, açıklamasının ardından TEKNOFEST alanını gezdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu