Haber

Barış Pehlivan’ın avukatı Ersöz: Can güvenliği riski var

Cumhuriyet Gazetesi yazar-gazetecisi Barış Pehlivan 5. kez cezaevine girdi. Pehlivan’ın kontrollü serbestlik başvurusu kabul edilmezse 8 ay cezaevinde kalması bekleniyor.

Pehlivan’ın avukatı Hüseyin Ersöz, TELE1’de katıldığı programda Pehlivan’ın cezaevindeki durumu hakkında bilgi verdi.

‘KÜTÜPHANE ATANACAĞIZ’

Pehlivan’ın ankesörlü telefon kartı alarak yakınlarıyla iletişim kurabildiğini ve 5 kişilik koğuşa yerleştirildiğini belirten Ersöz, Pehlivan’ın açık cezaevinde olduğu için cezaevi kütüphanesine atanacağını bildirdi.

Ersöz, Pehlivan hakkında şunları söyledi:

“Bugün sunduğumuz dilekçede Barış’ın can güvenliği ile ilgili hususları gündeme getirdik. Çünkü son 10 gündür haberlerin altına yapılan yorumlara baktığımızda ‘İdam edilmeliydin’, ‘İnşallah seni hapiste bitirirler, sustururlar’ gibi tehdit ve aşağılayıcı açıklamaların olduğunu görüyoruz. sen’, ‘hain’. Aslında Barış Pehlivan için kamuoyunda geniş yer tuttuğu için can güvenliği riskini de beraberinde getiren bir durum olduğu kanısındaydık. Gerekli tedbirlerin alınmasını talep ettik. Bunlar can güvenliğini sağlamak için yeterli mi değil mi, yarın Barış’ı ziyaret ettiğimizde değerlendirme şansımız olacak.” (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu